ניקוי חניונים

ניווט מהיר

החניון בבניין הוא על פי רוב מרחב לא סימפטי במיוחד. מטבעו הוא מתלכלך בתדירות גבוהה, חשוך ומחניק. יחד עם זאת, שמירה על ניקיון חניונים היא חלק מאחזקת כל מרכז מסחרי או בניין רב קומות. לשם כך חשוב לבחור חברת ניקיון המספקת שירות יעיל ואיכותי ומתמחה באחזקת בניינים לרבות חניונים. מה חשוב לדעת על ניקוי חניונים?

הלובי הוא אולי כרטיס הביקור הרשמי של הבניין, אבל אם נודה על האמת המקום שבו מקבלים את הרושם הראשוני בדרך כלל הוא בכלל החניון. חשבו לעצמכם לאן תעדיפו להגיע לקניות או לפגישת עבודה – למקום שבו החניון מטונף ומריח רע, או למקום שבו החניון נקי ושמור? אין כאן אפילו התלבטות, בוודאי שתעדיפו לחנות בחניון נקי. על כן, אם אתם דואגים לאחזקת הבניין בו אתם גרים או עובדים, ודאי תעדיפו שהחניון בבניין שלכם יהיה נקי ומצוחצח ככל הניתן.

מדוע חשוב להקפיד על ניקוי חניונים?

חניון, מתוקף היותו מתחם אליו נכנסות מכוניות לאחר נסיעה בשטחים וכבישים שונים, הוא מקום שמתלכלך הרבה ובאופן אינטנסיבי. מכונית יכולה להגיע לחניון עם בוץ, חול או אבק – כל אלו מצטברים ומשפיעים על נראות החניון, וגם מורידים את איכות האוויר אותו אנחנו נושמים בחניון. אם זה לא מספיק, חניון שאינו מוחזק היטב, יאותת למשתמשים שאין צורך לשמור על ניקיונו, והם ייטו יותר לזרוק בו אשפה מחוץ לפח או לאפר את הסיגריה שלהם על רצפתו. אם אתם רוצים להימנע מכל אלה, חשוב להקפיד על שטיפת חניונים וניקיונם בתדירות מספקת.

ניקיון חניונים

ניקוי חניונים – על פי הסוגים השונים

ישנם סוגים שונים של חניונים שנבדלים אלו מאלו מבחינת המשטח שלהם. סוג המשטח הוא זה שקובע בסופו של דבר לאילו לכלוך הוא רגיש ומה היא האסטרטגיה הטובה ביותר לנקות אותו. הנה כמה דגשים עבור ניקוי חניונים מסוגים שונים:

  • חניון בטון – אלו הם חניונים מאוד שכיחים כיום והם עשויים יציקת בטון שעברה החלקה בשיטות שונות. הבטון המוחלק צבוע בשיטות שונות המיועדות להעניק לו את העיצוב הרצוי וכמו כן, להגן עליו מפני נזקים שונים. בגלל השכבה העליונה, נוטים להצטבר על גבי הבטון לכלוכים שונים כמו כתמי מים, שומנים, פיח וחומרים מכתימים אחרים. ניקוי חניונים העשויים מבטון נחשב למאוד מוצלח ויעיל מתבצע על ידי מכונה רכובה לשטיפה בלחץ מים גבוה.
  • חניון אספלט – במקרה זה החניון עשוי מאותו חומר שממנו מורכבים כבישים ומדרכות. אמנם השמנים עצמם אינם נוטים להצטבר על גבו, אך האספלט מאוד רגיש להכתמה וללא ניקיון תקופתי הוא ייצבור הרבה מאוד כתמים ופיח. בגלל שפני השטח שלו אינם חלקים, גם פסולת שונה נוטה להישאר על גבו ולא להתפנות על ידי הרוח. חניוני אספלט יש לנקות על ידי מכונות המבצעות שטיפה בלחץ מים מאוד גבוה, מה שבדרך כלל מושג על ידי מכונות ידניות ולא רכובות.
  • חניון אבנים משתלבות – בדיוק כמו האספלט, גם במקרה של חניון אבנים משתלבות קיימת אותה ההתייחסות מבחינת שיטת הניקוי. אך יש לציין כי שטיפת חניונים מאבנים משתלבות חייבת להתבצע בצורה ממש קפדנית, על מנת שלא להזיק לאבנים שיכולות לזוז ממקומן בשל הלחץ האדיר שמופעל עליהן.

ניקיון חניונים עשוי לכלול גם את הקירות, שאותם יש לנקות על ידי מכונות שטיפה ניידות בלבד, תוך שמירה על כל עקרונות הבטיחות.

ניקיון חניונים, שטיפת חניונים – חלק בלתי נפרד מאחזקת הבניין

כאמור, החניון הוא חלק חשוב מהבניין ולכן ניקויו צריך להשתלב בשגרת ניקיון בניינים עליה ראוי לשמור הן לטובת נראות הבניין אך גם לטובת בריאות הדיירים, העובדים, הלקוחות והמבקרים. הקפדה על ניקוי חניונים מונעת בעיות ומחלות הנובעות מהיגיינה לקויה, ומשפרת את ההתגייסות של העובדים והלקוחות לשמירה על סביבתם החיצונית. מכיוון שלשימוש בחניון יש בדרך כלל "פיקים" בתחילת היום ובסיומו, חברה המטפלת באחזקת כל הבניין תוכל לשלב את עבודת הניקיון בלוח זמנים נכון כדי לצמצם את ההפרעה למשתמשים בחניון.

הקפדה על ניקיון הסביבה החיצונית של החניון

מלבד ניקוי חניונים, חשוב כמובן גם להקפיד על הסביבה החיצונית של החניון ועל הכניסה אליו. על כן מומלץ לבחור חברה שמלבד שירותי ניקיון לפנים החניון, מציעה גם שירותים כמו טיאוט כבישים. כך תוכלו להיות בטוחים שהחניון בבניין שלכם מקבל את הטיפול שיהפוך אותו לכרטיס כניסה נעים ונוח למשתמשים – מבפנים ומבחוץ.

ניקוי חניונים

חברת צלול – חברת ניקיון מקצועית לשמירה על חניון נקי

חברת צלול מציעה שירותי ניקיון מקצועיים, הכוללים את כל הנדרש לשמירה על ניקיון משרדים או רב קומות נקי, ובכלל זה כמובן שירותי ניקוי חניונים באמצעות מכונות שטיפה מתקדמות. הטכנולוגיה והמכשור המקצועי בהם משתמשים עובדי החברה יבטיחו לכם חניון נקי ונעים לשימוש, ומובטח לכם גם שירות יעיל ומהיר.

שאלות ותשובות בנושא ניקוי חניונים

מהי החשיבות של ניקוי חניונים?

ניקוי חניונים חשוב מאוד לבצע באופן תדיר וקבוע בשל מספר סיבות: הראשונה היא הנראות של המקום. הפעולה מותירה אחריה חניון נקי ומצוחצח שכיף ונעים להשתמש בו. חניונים שאינם עוברים ניקיון נראים מוזנחים ומלוכלכים והיחס של מי שחונה בהם בהתאם, עם זריקת בדלים של סיגריות, זבל ופסולת בכל מקום. הסיבה השנייה קשורה לאיכות האוויר. חלק מהיעדים של פעולת הניקוי הם לסלק את כל הפיח שהצטבר על המשטח וללא ניקוי הוא פשוט יישאר שם, יעלה אבק בכל פעם שהולכים או נוסעים על גביו וימצא את עצמו בסופו של דבר באוויר שאנחנו נושמים. הדבר האחרון הוא הימנעות מפציעות, שכן ללא ניקוי, שמנים וחומרים אחרים יכולים להצטבר על משטח החניון ולגרום להחלקה.

כיצד מבצעים ניקוי חניונים?

ניקוי חניונים מתבצע  בעיקר על ידי שטיפת המשטח באמצעות לחץ מים גבוה. הלחץ שנוצר על ידי משאבות מיוחדות, המזרימות מים דרך דיזה (ראש צינור) ייעודית, כך שהמים פוגעים במשטח בעוצמה חזקה מאוד שיכולה להגיע עד ל-1,000 בר. כוח זה מסוגל להסיר כל לכלוך או כתם ממשטח החניון ולהשאיר אותו נקי לגמרי. ישנן שתי אפשרויות לביצוע ניקוי בלחץ מים גבוה. האחת היא שימוש במכונה רכובה והשנייה היא השטיפה הידנית. השטיפה הרכובה מתאימה למשטחי בטון מפולס, היא שקטה יותר יתרונה הוא בכך שהמכונה גם שואבת את מי השטיפה. השטיפה הידנית אגרסיבית יותר, מיועדת עבור משטחי אספלט ואבנים משתלבות ונדרש פתח ניקוז לסילוק המים לאחר השטיפה.

מדוע כדאי לבחור בחברת צלול עבור ניקוי חניונים?

שירותי ניקוי חניונים של חברת צלול מתבצעים במקצועיות הגבוהה ביותר ובהתאמה אישית לכל לקוח, מבחינת סוג החניון, תזמון הניקוי ועמידה בלוחות הזמנים. אנחנו משתמשים בידע והניסיון שרכשנו במהלך השנים (מעל 20 שנות ניסיון) ומשלבים אותו עם ציוד חדיש כוח אדם מקצועי ומיומן (מעל 2500 עובדים שמסוגלים לתת מענה בפריסה ארצית), כפי שמתבקש מאחת החברות הגדולות בתחום הניקיון. אנחנו מחזיקים גם בכל הרישיונות (רישיונות קבלן), התעודות והתקנים הנדרשים (ביניהם ISO 9001, ISO 14001), עבור מתן שירותי ניקוי חניונים, מה שמבטיח לכם איכות שירות גבוהה, עבודה מקצועית בתמורה מלאה לכסף שלכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
ניקוי חניונים
רוצים לקבל עזרה?
ניווט מהיר

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר