ניקיון קניונים – הפתרון המלא עבורכם

ניווט מהיר

חברתינו מתמחה בתחום ניקיון קניונים ומרכזי קניות. אנו מספקים שירותי ניקיון למרכזי הקניות מהגדולים בישראל:

  • קניון ים המלח (רני צים – צים אורבן)
  • סינמה סיטי ב"ש, דמרי סנטר דימונה ( קבוצת דמרי)
  • דיזיין סיטי מעלה אדומים
  • מתחם פריז סנטר נתיבות (ארזי הנגב)
  • factory 54 (אל שרד)

בזכות הניסיון הרב שלנו עולה השאלה, עד כמה מאתגרת עבודת ניקיון קניונים? ובכן, התשובה הקצרה לכך היא מאוד! ומיד נרחיב על כך. כולנו מכירים היטב את מרכזי הקניות הגדולים שידועים בכינוי קניונים. מקומות אלה מתאפיינים לרוב בריכוז של חנויות רבות, בתוך חלל פנימי מרשים וגדול למדי מבחינת ארכיטקטורה. אולי לא שמתם לב, אך הרבה מושקע בניקיונם ולמעשה, הרבה חייב להיות מושקע באופן רציף. מדוע?

המשימה הרחבה והמתמשכת של ניקיון קניונים

קניון הוא תמיד מקום גדול ובדרך כלל, גם מקום עם תנועה ערה למדי. אלה לפחות שתי סיבות, שמבהירות מייד את הצורך בניקוי יסודי וגם את האתגר שבכך. הרושם הראשוני לגבי ניקיון בכניסה למבנה, כולל תמיד גם את הרצפה. זהו פשוט משטח גדול כל כך, שאי אפשר שלא להבחין בניקיונו או לחילופין – בכתמים ולכלוך מצטבר. מה עוד מתקשר בהכרה מייד לניקיון בהקשר מקומות כאלה? ובכן, אחד האלמנטים היותר מאתגרים של ניקיון קניונים, הוא הצורך בניקוי חוזר וגם איכותי של השירותים. אם חושבים על כך, רואים שבקניונים יש גם צורך בניקוי מדרגות נעות, מעליות ואפילו ריקון פחי אשפה פשוטים. כל אחד מאלה ועוד, מצריכים עבודה שונה מעט. ביחד, יש לנו מכלול משימות לא קטן ולא פשוט.

ניקיון קניונים – אין דבר יותר חשוב מחדרי השירותים

לפי דעתנו אין משימה יותר חשובה מניקיון שירותים ציבוריים בקניונים. הסיבה לכך היא העומס האדיר שמורגש במתחמים האלו, כאשר לעיתים לא כל חדרי השירותים ומשתנות מתפקדות, מה שמגביר את העומס עוד יותר. ניקיון קניונים מבחינת שירותים כולל את ניקוי המשתנות, האסלות, הרצפה, הכיורים והברזים, המראות והדלתות. יש צורך לרוקן גם את הפחים ולדאוג גם לחדרי ההנקה הצמודים לשירותים. את כל הפעולות הללו יש לבצע באופן יסודי, תוך אי הפרעה לתנועת המבקרים בקניון, הן בשעות העומס והן בזמנים שבהם הקניונים פחות עמוסים.

ניקיון מעליות בקניון

זה נשמע כמו משימה פשוטה יחסית, אך בפועל מדובר בפעולה המחייבת תשומת לב מירבית. בכל קניון יש מספר מעליות, חלקן משמשות להורדה והעלאה של מבקרי המקום ואילו אחרות, לצרכים תפעוליים, מה שקרוי מעליות משא. בכל המקרים על המעליות הללו להיות נקיות מדיפות ריח נעים. ניקיון קניונים בהיבט של המעליות צריך לכלול את הכניסה אליהן (הדלתות, הזכוכיות וסביבת המעלית), הרצפה, לוח הלחצנים, המעקה, התקרה וגוף המעלית שלעיתים עשוי מזכוכית. גם מעליות משא זקוקות לניקיון תדיר, מאחר ופעמים רבות נשפכים בתוכן נוזלים שונים והן מוכתמות – רק ניקיון יסודי, עקבי ויעיל ישמור על המעליות הללו תקינות ונקיות לאורך זמן.

 

ניקיון מעקות זכוכית וקירות זכוכית בקניון

הקניונים בישראל בנויים בצורה כזאת שהם כוללים מעקות בטיחות שקופים העשויים מזכוכית. הסיבה לכך היא לתת אפשרות להביט מעבר למעקה בקלות, כך שכל החנויות והעסקים יהיו בולטים לעין, לא משנה היכן הלקוח נמצא. אלא שלעומת קירות, הזכוכיות הללו זקוקות לתחזוקת ניקיון שוטפת, מאחר והן מתלכלכות וצוברות סימנים של טביעות אצבע.

המטראז' האדיר של מעקות זכוכית במרכזי קניות מחייב טיפול מיוחד על ידי עובדי הניקיון, תוך שימוש באמצעים שמייעלים את העבודה, כגון מכשירים לניקוי דו צדדי של הזכוכית וחומרים שמתאימים לזכוכיות. במידה ובקניון יש גם קירות זכוכית – הרי שכאן המשימה הופכת להיות מורכבת שבעתיים, בשל גובהם הרב של הקירות והצורך בפעולות נוספות שיש לבצע בגובה זה. כמובן שכל מה שקשור לגובה של עד שני מטרים, ניתן לנקות על בסיס יומי, בדיוק כמו את המעקות. עבודות ניקיון קניונים בגובה נעשות בתדירות נמוכה יותר, אחת לתקופה.

ניקיון קניונים ומתחמי קניות– אסור לשכוח את המדרגות

ניקיון קניונים אמור להתייחס גם למדרגות שנמצאות במקום. על פי התקנים, גם כאשר יש בקניון מעלית ודרגנוע, חובה שיהיו מדרגות רגילות, שישמשו את כל מי שמעוניין ובעיקר בחירום. מדרגות נקיות משמעותן אסתטיקה משופרת לקניון וכמו כן, סיכון מופחת להחלקות ונפילות ומניעת הוצאות אדירות לבעלי הקניון כתוצאה מכך. ניקיון המדרגות צריך להתבצע בצורה קבועה תוך שטיפה יסודית שלהן והסרת כל מכשול או כתם מהן. כמובן שצריך גם לדאוג לייבש אותן כמו שצריך, על מנת שלא יגרם החלקה.

ניקיון דרגנועים בקניון (מדרגות נעות)

דרגנועים משמשים לצרכי העלאה והורדה של מבקרי הקניון בין קומות, תוך הקלה משמעותית על עבודת המעליות. הם בנויים בצורה של מדרגות והם כוללים מנועים חשמליים חזקים ואמצעים טכניים. במהלך ניקיון קניונים חייבים לנקות גם אותם, מאחר ודרגנועים שאינם נקיים צוברים הרבה מאוד לכלוך מתחת למדרגות הנעות, מה שמסתכם בסופו של דבר בהשבתה של המערכת, יצירת עומס על המעליות, לקוחות שאינם מרוצים והוצאות כבדות לבעלי הקניון.

ניקוי המדרגות הנעות מבוצע באמצעות מכונות מיוחדות ושימוש בשמנים מיוחדים. גם את הרצועה של הדרגנועים יש לנקות בתמיסות אלכוהוליות מיוחדות אשר שומרות על הגומי בנוסף, יש לדאוג גם לניקוי האלמנטים הצדדים שיכולים להיות עשויים ממתכות או מזכוכית.

ניקיון קניונים וגם חניונים   

לא שכחנו – במתחמי קניות רבים יש גם חניון רכב. למעשה, החניון הוא חלק חשוב ובלתי נפרד, כבר בתכנון של קניון מודרני ידידותי ללקוחות. ניקוי חניונים כאלה הוא תחום התמחות מיוחד בפני עצמו וגם הוא מאתגר למדי.

כיצד ניקיון קניונים המקצועי תורם לכם?

מחד, יש את האימרה הידועה שמיקום הוא דבר קריטי בעסקים. אנשים שגרים בקרבת קניון, יהיו בעלי נטייה להגיע אליו דווקא. למרות זאת, קניונים הם בכל זאת שוק תחרותי ובכל עיר ממוצעת בארץ יש כמה וכמה מהם. גם קניון קטן יחסית ואפילו מרוחק, עשוי להתחרות בהצלחה בגדולים ובקרובים ממנו. זאת, בהתאם לרושם שהציבור מגבש לגביו. רושם זה מתבטא בדברים רבים, כרושם מצטבר. נקודה ראשונית היא כמובן מבחר וסוג החנויות שבו. אך מעבר לכך ישנו הרושם מהמקום. לכן, ניקיון קניון משפיע בהחלט על התדמית שלו וזו משפיעה על השגת לקוחות וחזרת לקוחות בעתיד. כמובן, גם למי שעובדים במקום, נעים יותר לשהות בו כאשר הוא נקי.

מה כל זה דורש?

בכדי לעמוד היטב באתגרים של ניקיון קניונים, אתם צריכים לעבוד עם חברה מקצועית שמנוסה בכך. במילים אחרות – איתנו! אנו בחברת צלול נוכל לספק לכם פתרון מהשורה הראשונה, לכל אתגר ניקיון במכלול שנקרא קניון. אם זה ניקיון יסודי של חניונים, ניקוי חלונות בגובה או ניקוי מהיר של כתמים יוצאי דופן ועקשניים. יש לנו ניסיון רב בעבודות ניקיון קניונים, כחלק מ-20 שנות ניסיון בתחום הניקיון המקצועי בסך הכל.

אגב, חברת צלול היא גם מהחברות הגדולות והבולטות בתחום הניקיון המקצועי בארץ, עם כ-150 לקוחות וכ-2,500 עובדים. כדאי לנסות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: