ניקיון אוטובוסים

ניווט מהיר

אוטובוסים, בין אם כאלה המשמשים לנסיעות ציבוריות ובין אם כאלה המשמשים להסעות פרטיות ולטיולים, הם כלי תחבורה שנעשה בו שימוש אינטנסיבי על ידי מגוון צרכנים ושמירה על הניקיון שלהם היא קריטית. מטבעם, אוטובוסים מתלכלכים לעתים קרובות ולכן ניקיון אוטובוסים יכול להיות עבודה קשה במיוחד. לאור זאת, חשוב לבחור חברת ניקיון המתמחה בניקיון אוטובוסים מקצועי ויעיל. כיצד ניתן לשמור על האוטובוסים נקיים ונעימים, ומה חשוב לדעת על שירות של ניקיון אוטובוסים?

החשיבות האסתטית של ניקיון אוטובוסים

כל חלל שאליו אנחנו נכנסים ומקבלים בו שירות, נמדד בעינינו בין היתר על פי רמת הניקיון שלו. חלל נקי ומצוחצח מותיר רושם טוב יותר, בעוד חלל מטונף עם רצפה דביקה וכתמי לכלוך שלא נוקו במהלך שבועות, מותיר רושם פחות טוב. אוטובוסים אינם שונים בהקשר זה. ברור שנעדיף תמיד את האוטובוס הנקי שמריח טוב, זה שאין בו שאריות אוכל, מסטיקים דבוקים לכיסא, אבק ועוד. הדבר חשוב גם מבחינת הנוסעים, גם מבחינת החברה המפעילה, שצריכה ליצור תדמית חיובית לשירות שלה, וגם מבחינת הנהגים שבסופו של דבר מבלים באוטובוס שעות רבות ביום, ומגיעה להם סביבת עבודה נעימה ככל הניתן.

החשיבות הבריאותית של ניקיון אוטובוסים

באופן טבעי, אוטובוס משרת נוסעים רבים, במגוון גילאים ורמות שונות של הקפדה על היגיינה וניקיון. כמו כן, פעמים רבות אוטובוס הוא חלל שאינו מאוורר מספיק. השילוב של כל אלה, עלול להפוך את האוטובוס למקדם מחלות וזיהומים רציני, אם לא דואגים לניקיון וחיטוי מספק שלו בתדירות גבוהה דיה. אוטובוס לא נקי עלול להיות לא רק לא נוח ומרתיע מבחינה תדמיתית ואישית, אלא גם ממש מסוכן בריאותית לנוסעים, ומתוך כך לבריאות הציבור כולו. על כן ניקיון אוטובוסים הוא בעל חשיבות רבה גם מבחינה רפואית.

כיצד מנקים את האוטובוס?

ניקיון אוטובוסים כולל שלושה היבטים מרכזיים:

  • ניקיון חיצוני – בדומה לשטיפת רכב, מדובר על שטיפת החלקים המתכתיים החיצוניים, החלונות, הזגוגית וכו'. הדבר נעשה עם ציוד ניקוי בלחץ מים גבוה, בדומה למכונות שטיפה, אלא שכמובן אלו אמורות
  •  להיות גדולות יותר מאלה של ניקוי מכונית פרטית.
  • ניקיון פנימי – ניקיון החלונות והרצפה מבפנים, אזור תא הנהג וכיו"ב. כאן אין הבדל רב לעומת ניקוי פנימי של רכב רגיל, אלא שבאוטובוס יש יותר שטח שכזה, ולכן העבודה עשויה להימשך זמן רב יותר.
  • ניקוי הריפוד – קריטי במיוחד שכן זהו האזור הנוטה להתלכלך בתדירות הגבוהה ביותר, והניקיון שלו גם הכי חשוב. אוטובוס כולל כמות רבה של ריפוד ולכן לעתים יש צורך בצוות מומחים לניקיון ריפוד.

עלות שירות של ניקיון אוטובוסים

אם אתם מנהלים צי אוטובוסים, הרי התחזוקה והניקיון הם חלק משמעותי מעבודתכם. אתם ודאי תוהים כיצד ניתן להעריך את העלות של ניקיון אוטובוסים כדי לבנות תקציב הולם לאחזקה ושמירה עליהם במצב טוב. כפי שהוסבר, ניקיון אוטובוסים מקצועי עשוי לקחת זמן ממושך ולדרוש צוות עובדים מיומן, ולכן יש לקחת בחשבון שהשירות אכן כרוך בעלות הולמת. חשוב לדעת שקיימות חברות שונות המציעות שירות ניקיון אוטובוסים ורצוי תמיד לבצע סקר שוק, להשוות הן את השירות המוצע, מבחינת מקצועיות, זמינות וחוות דעת, והן מבחינת עלות משוערת. כך או כך, לא רצוי לוותר על שירות ניקיון מקצועי, שכן יש דברים שציוד ניקיון ביתי לא יכול לעשות.

צלול – ניקיון אוטובוסים מקצועי

חברת צלול, המומחית במתן שירותי ניקיון מוסדיים, ארגוניים ועוד, מציעה שירותי ניקיון אוטובוסים הכוללים את כל הנדרש לשמירה על צי האוטובוסים שלכם נקי ומטופח. חברת צלול מבטיחה את שירותי הניקיון המקצועיים והמיומנים ביותר, ומביאה איתה ניסיון של לקוחות מרוצים רבים, הן מבחינת התוצאות והן מבחינת השירות המהיר והזמין.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: